Posts: 2123 | Joined: 2012-08-02 | Offline |
|
|
RazorBack | |
|
|
Posts: 2123 | Joined: 2012-08-02 | Offline |
|
The Saturday after the last games of the season, we will update the divisions of the teams entered the tournament |
|
|
Posts: 2123 | Joined: 2012-08-02 | Offline |
|
On the afternoon of Monday June 10, will be the draw for the group stage |
|
|
Posts: 2123 | Joined: 2012-08-02 | Offline |
|
|
Posts: 2123 | Joined: 2012-08-02 | Offline |
|
Monday and inviting you will have your first opponent
COMPETITIÓN
GROUP 1
* BALONMAN NARON CCD (SPAIN)
* BM MALAGA COSTA DEL SOL (SPAIN)
* HK LATGALES (LATVIA)
* SAO PAULO / ESPORTE G (BRAZIL)
DAY 1 (24/6/2013)
BM MALAGA COSTA DEL SOL - HK LATGALES
BALONMAN NARON CCD - SAO PAULO / ESPORTE G
DAY 2 (1/7/2013)
HK LATGALES - SAO PAULO / ESPORTE G
BALONMAN NARON CCD - BM MALAGA COSTA DEL SOL
DAY 3 (8/7/2013)
BALONMAN NARON CCD - HK LATGALES
SAO PAULO / ESPORTE G - BM MALAGA COSTA DEL SOL
GROUP 2
* CLUB BALONMANO AULA (SPAIN)
* LOS BORRACHOS DEL TABLON (ARGENTINA)
* SAG VILLA BALLESTER (ARGENTINA)
* THB TLATOANIS (MEXICO)
DAY 1 (24/6/2013)
CLUB BALONMANO AULA - SAG VILLA BALLESTER
THB TLATOANIS - LOS BORRACHOS DEL TABLON
DAY 2 (1/7/2013)
SAG VILLA BALLESTER - LOS BORRACHOS DEL TABLON
THB TLATOANIS - CLUB BALONMANO AULA
DAY 3 (8/7/2013)
THB TLATOANIS - SAG VILLA BALLESTER
LOS BORRACHOS DEL TABLON - CLUB BALONMANO AULA
GROUP 3
* BM BOLA MOLUSCA (SPAIN)
* JUVENIA RZ-OZ (POLAND)
* LA CEBADA MECANICA (SPAIN)
* MK GORNIK KATOWICE (POLAND)
DAY 1 (24/6/2013)
LA CEBADA MECANICA - BM BOLA MOLUSCA
JUVENIA RZ-OZ - MK GORNIK KATOWICE
DAY 2 (1/7/2013)
BM BOLA MOLUSCA - MK GORNIK KATOWICE
JUVENIA RZ-OZ - LA CEBADA MECANICA
DAY 3 (8/7/2013)
JUVENIA RZ-OZ - BM BOLA MOLUSCA
MK GORNIK KATOWICE - LA CEBADA MECANICA
GROUP 4
* CAEBUS CLUB (GERMANY)
* KUWAIT HANDBALL (KUWAIT)
* ANGEL XIMENEZ-PUENTE GENIL (SPAIN)
* TAUTARA (SPAIN)
DAY 1 (24/6/2013)
ANGEL XIMENEZ-PUENTE GENIL - KUWAIT HANDBALL
TAUTARA - CAEBUS CLUB
DAY 2 (1/7/2013)
KUWAIT HANDBALL - CAEBUS CLUB
TAUTARA - ANGEL XIMENEZ-PUENTE GENIL
DAY 3 (8/7/2013)
TAUTARA - KUWAIT HANDBALL
CAEBUS CLUB - ANGEL XIMENEZ-PUENTE GENIL
GROUP 5
* CEHEGINEROS (SPAIN)
* ESPORTIU CAN LLONG (SPAIN)
* MINSK DEVILS (BELARUS)
* TEAM HANDBALL MÜ (SPAIN)
DAY 1 (24/6/2013)
ESPORTIU CAN LLONG - TEAM HANDBALL MÜ
MINSK DEVILS - CEHEGINEROS
DAY 2 (1/7/2013)
TEAM HANDBALL MÜ - CEHEGINEROS
MINSK DEVILS - ESPORTIU CAN LLONG
DAY 3 (8/7/2013)
MINSK DEVILS - TEAM HANDBALL MÜ
CEHEGINEROS - ESPORTIU CAN LLONG
GROUP 6
* CB ALISAL (SPAIN)
* COWBOY´S (CROATIA)
* HC SPAIN WORLD CHAMPION (SPAIN)
* JEAN PAUL SARTRE (CROATIA)
DAY 1 (24/6/2013)
CB ALISAL - HC SPAIN WORLD CHAMPION
COWBOY´S - JEAN PAUL SARTRE
DAY 2 (1/7/2013)
HC SPAIN WORLD CHAMPION - JEAN PAUL SARTRE
COWBOY´S - CB ALISAL
DAY 3 (8/7/2013)
COWBOY´S - HC SPAIN WORLD CHAMPION
JEAN PAUL SARTRE - CB ALISAL
GROUP 7
* BM GODOJOS (SPAIN)
* BRAGA BOMBERS (PORTUGAL)
* GLADIADORES (ARGENTINA)
* LEMIZ (SERBIA)
DAY 1 (24/6/2013)
BRAGA BOMBERS - BM GODOJOS
LEMIZ - GLADIADORES
DAY 2 (1/7/2013)
BM GODOJOS - GLADIADORES
LEMIZ - BRAGA BOMBERS
DAY 3 (8/7/2013)
LEMIZ - BM GODOJOS
GLADIADORES - BRAGA BOMBERS
GROUP 8
* ARENA (CROATIA)
* BRAGA ABC (PORTUGAL)
* HK VLCIACI KOS (SLOVAKIA)
* YUKAS (MEXICO)
DAY 1 (24/6/2013)
BRAGA ABC - HK VLCIACI KOS
YUKAS - ARENA
DAY 2 (1/7/2013)
HK VLCIACI KOS - ARENA
YUKAS - BRAGA ABC
DAY 3 (8/7/2013)
YUKAS - HK VLCIACI KOS
ARENA - BRAGA ABC
GROUP 9
* HRK NOVA SELA (CROATIA)
* RED STAR ARGEL (ARGELIA)
* SLIEMA WANDERERS (MALTA)
* STINGERS HANDBOLL (SWEDEN)
DAY 1 (24/6/2013)
STINGERS HANDBOLL - SLIEMA WANDERERS
HRK NOVA SELA - RED STAR ARGEL
DAY 2 (1/7/2013)
SLIEMA WANDERERS - RED STAR ARGEL
HRK NOVA SELA - STINGERS HANDBOLL
DAY 3 (8/7/2013)
HRK NOVA SELA - SLIEMA WANDERERS
RED STAR ARGEL - STINGERS HANDBOLL
GROUP 10
* FIRE DEVIL LEÓN (SPAIN)
* FURORE R&O (NETHERLANDS)
* KOKOSARI (BOSNIA)
* YELLOW FLAG (NEW ZEALAND)
DAY 1 (24/6/2013)
FURORE R&O - FIRE DEVIL LEÓN
YELLOW FLAG - KOKOSARI
DAY 2 (1/7/2013)
FIRE DEVIL LEÓN - KOKOSARI
YELLOW FLAG - FURORE R&O
DAY 3 (8/7/2013)
YELLOW FLAG - FIRE DEVIL LEÓN
KOKOSARI - FURORE R&O
GROUP 11
* BELAYA ZVEZDA-VALM (LATVIA)
* PHOENIX SUNS (POLAND)
* CLUB BALONMANO FERROL (SPAIN)
* WISLA KRAKOW (POLAND)
DAY 1 (24/6/2013)
CLUB BALONMANO FERROL - WISLA KRAKOW
PHOENIX SUNS - BELAYA ZVEZDA-VALM
DAY 2 (1/7/2013)
WISLA KRAKOW - BELAYA ZVEZDA-VALM
PHOENIX SUNS - CLUB BALONMANO FERROL
DAY 3 (8/7/2013)
PHOENIX SUNS - WISLA KRAKOW
BELAYA ZVEZDA-VALM - CLUB BALONMANO FERROL
GROUP 12
* ACADEMICA BASKET C. BRAGA (PORTUGAL)
* BM MONTEQUINTO (SPAIN)
* SPR WROGO (POLAND)
* JAMBO EL FRUAGI (CZECH REP.)
DAY 1 (24/6/2013)
JAMBO EL FRUAGI - ACADEMICA BASKET C. BRAGA
SPR WROGO - BM MONTEQUINTO
DAY 2 (1/7/2013)
ACADEMICA BASKET C. BRAGA - BM MONTEQUINTO
SPR WROGO - JAMBO EL FRUAGI
DAY 3 (8/7/2013)
SPR WROGO - ACADEMICA BASKET C. BRAGA
BM MONTEQUINTO - JAMBO EL FRUAGI
GROUP 13
* AHB SAO CARLOS (BRAZIL)
* KNET KALASANCIO 95 (SPAIN)
* MONSTER ENERGY (POLAND)
* THE DESERT RATS (SWITZERLAND)
DAY 1 (24/6/2013)
THE DESERT RATS - MONSTER ENERGY
KNET KALASANCIO 95 - AHB SAO CARLOS
DAY 2 (1/7/2013)
MONSTER ENERGY - AHB SAO CARLOS
KNET KALASANCIO 95 - THE DESERT RATS
DAY 3 (8/7/2013)
KNET KALASANCIO 95 - MONSTER ENERGY
AHB SAO CARLOS - THE DESERT RATS
GROUP 14
* HEVELIUS KAPER (POLAND)
* MOHICANS THB PRZEMYSL (POLAND)
* RIVNE WILD BOARS (UKRAINE)
* TAXELIN BROTHERS (SPAIN)
DAY 1 (24/6/2013)
TAXELIN BROTHERS - MOHICANS THB PRZEMYSL
RIVNE WILD BOARS - HEVELIUS KAPER
DAY 2 (1/7/2013)
MOHICANS THB PRZEMYSL - HEVELIUS KAPER
RIVNE WILD BOARS - TAXELIN BROTHERS
DAY 3 (8/7/2013)
RIVNE WILD BOARS - MOHICANS THB PRZEMYSL
HEVELIUS KAPER - TAXELIN BROTHERS
GROUP 15
* FINAL STRAW (DENMARK)
* TEAMBLACKBOYS (ARGENTINA)
* ROYAL HANDBALL (SPAIN)
* SP. RIO DE JANEIRO (PORTUGAL)
DAY 1 (24/6/2013)
FINAL STRAW - TEAMBLACKBOYS
ROYAL HANDBALL - SP. RIO DE JANEIRO
DAY 2 (1/7/2013)
TEAMBLACKBOYS - SP. RIO DE JANEIRO
ROYAL HANDBALL - FINAL STRAW
DAY 3 (8/7/2013)
ROYAL HANDBALL - TEAMBLACKBOYS
SP. RIO DE JANEIRO - FINAL STRAW
GROUP 16
* DEFENSORES VGG (ARGENTINA)
* HC SAVEHOF (SWEDEN)
* STROMBRINGER (SPAIN)
* THE REDS (SLOVENIA)
DAY 1 (24/6/2013)
STROMBRINGER - DEFENSORES VGG
THE REDS - HC SAVEHOF
DAY 2 (1/7/2013)
DEFENSORES VGG - HC SAVEHOF
THE REDS - STROMBRINGER
DAY 3 (8/7/2013)
THE REDS - DEFENSORES VGG
HC SAVEHOF - STROMBRINGER |
|
|
Magu85 | |
|
losing to a good team. Good luck to all. I thank the organizers for a great tournament. |
|
|
|