МК Репрезентација - Сезона 10
Forum index >> Makedonija >> МК Репрезентација - Сезона 10 Goto page : 1, 2
 
Posted on 2013-03-14 0:43:56   
wolfstrix
Posts: 84
Голмани:
1.Ivica Aluševski
2.Stefan Mladenovski

Централни бекови:
1.Marko Canev
2.Andrej Kolarovski
3.Gligor Denkovik

Леви Крила:
1.Vase Tnokovski
2.Dragoslav Kjuka
3.Lion Spiroski

Леви Бекови:
1.Kiril Poposki
2.Filip Milanov

Десни бекови:
1.Aleksandar Milanovski
2.Nik Dimik
3.Ivica Kotevski

Десни крила:
1.Marko Gjorgonovski
2.Boris Mitkov

Пикери:
1.Borjan Dimitriev
2.Bobi Čepiševski
3.Nik Spirovski

=========================================
=========================================

Останати играчи:
Голмани: Ivan Radevski, Nikola Malinovski
Централни бекови: Martin Petrović, Kiril Slavevski
Леви крила: Zvonimir Antonievski
Леви Бекови: Andrej Apostolski
Десни Бекови: Angele Dodev, Davor Asprovski
Десни крила: Aleksandar Petručevski, Mitko Stamenovski
Пикери: Goce Nasev, Renato Kiprijanovski

Posted on 2013-03-31 4:03:51   
Peshe
Posts: 6
Planiras li da podmladis reprezentacija,poleka pocnuva da oslabnuva del od reprezentarivcive.

Posted on 2013-03-31 11:49:38   
wolfstrix
Posts: 84
Peshe wrote:

Planiras li da podmladis reprezentacija,poleka pocnuva da oslabnuva del od reprezentarivcive.Друже годините не играат голема улога во TeamHB а и ние немаме некои јаки играчи за во репрезентација (од сите региони го проверував првите 3 лиги значи проверив 120 екипи од секој регион) и овие играчи се најдобрите што ги најдов. Башка гледав ској играч да има минимум оценка 3 во напад и барем 4 или 5 во одбрана. Голмани пикери и централни бекови имаме за извоз скоро по 3-4 играчи за тие позиции што би можеле во секое време да играат во репрезентација, ама бековите и крилата се блескаат многу, едвај по 1 играч најдов.. па сега најверојатно ќе ги ставам централните на денсни и леви бекови пошто даваат добри оценки. А ако некој има млад македонец со добар талент и сака да го прави репрезентативец најдобро би било да го тренира како крило или бек

Posted on 2013-04-13 13:20:51   
Trpeski
Posts: 27
Веќе заврши селетирањето на играчи за репрезентација.. јас не се пуштив на форумов подолго време, имам еден играч Александар Чаневски (ID 135126) кој има добра одбрана 13;15 и шут 10... за наредна сезона погледни го...

Posted on 2013-04-13 14:50:25   
wolfstrix
Posts: 84
Trpeski wrote:

Веќе заврши селетирањето на играчи за репрезентација.. јас не се пуштив на форумов подолго време, имам еден играч Александар Чаневски (ID 135126) кој има добра одбрана 13;15 и шут 10... за наредна сезона погледни го...Кој знае дали ќе бидам јас селектор во наредната сезона, а и да бидам сигурно нема да го ставам... играчот има оценка 1.5 звезди у напад што е премалку дури и за некој што игра во пета лига... само со добар шут ништо не прае во нападот.... подобро е да има 7-8 вештини со јачина од 9 одколку да гураш една вештина до 15,16...
Да видиме што ќе се деси со репрезентацијава сега.. тешко е пошто сме трети носители во групата.. португалија и чешка се прејаки

Posted on 2013-04-16 11:08:45   
PELISTER BITOLA
Posts: 10
Селекторе, не критикуваше нас, поранешните селектори за тоа како сме ја воделе екипата, како тоа сме се пријавувале само за мајтап, како не сме знаеле да наместиме тактика ....... гледам ептен успешно ја почна групата !!! Затоа нема потреба никоја да се прави паметен туку колку пто можи да помогни со сугестии за да го крениме нивото на репрезентацијата !!!

Posted on 2013-04-16 21:11:37   
wolfstrix
Posts: 84
PELISTER BITOLA wrote:

Селекторе, не критикуваше нас, поранешните селектори за тоа како сме ја воделе екипата, како тоа сме се пријавувале само за мајтап, како не сме знаеле да наместиме тактика ....... гледам ептен успешно ја почна групата !!! Затоа нема потреба никоја да се прави паметен туку колку пто можи да помогни со сугестии за да го крениме нивото на репрезентацијата !!!Разликата е што до сега Македонија никогаш не беше во трет шешир (сега е 18 на ранг листа) а играм против 2 репрезентации кои се подобро пласирани од нас.. прва утакмица беше и незнаев со која формација ќе игра новиот селектор и ете испадна дебакл.. сега играме со првиот носител во групата Чешка која играше со 5-1 во одбрана и Скок Шут во напад.. ако селекторот се одлучи за истата формација ќе имаме каква таква предност зошто ќе бидеме поефикасни со 3-3 одбрана и вкрстување во напад.. Претходните менаџери играа и против послаби држави кои форсираа една иста формација и пак не успеаа да наместат напаѓачка и одбранбена тактика која ќе ни донесе предност на таа утакмица иако све е убаво објаснето против било која формација со каква би требало да се игра овде (http://teamhb.org/index.php?page=main&subpage=help) За играчите мислам дека се најдобрите моментално што ги имаме.. ќе направам само 1 измена за вториот натпревар

Posted on 2013-04-16 23:42:43   
Trpeski
Posts: 27
Јас бев тој што ја почна таа тема, околу селекторите на репрезентацијата, очигледно е потешко да се води репрезентацијата отколку што мислиме. Кога ја отворив темата во неа напишав дека не треба да се пријавуваат селектори од пета или шеста лига, кој штотуку започнале со играва, но изгледа ни дека селектор од повисока лига не би можел да направи ништо, недостатокот на македонски тимови создава недостаток на македонски играчи. 34 македонски тимови на секој две недели добиваат по еден нов млад играч, значи 34 нови млади играчи (многу малку), од тие 34 ние не зачувуваме ни 5... Тоа што фали е сите заедно да се потрудиме за репрезентацијата.. да ги чуваме играчите да градиме младински академии, да ги надоградуваме тренерите и тренираме младите играчи... Јас ќе го жртвувам мојот тим за 4, 5 сезони само заради репрезентацијата.

Posted on 2013-04-17 16:32:03   
PELISTER BITOLA
Posts: 10
Токму затоа и искоментирав, затоа што не води она стандардното од типот ДА БЕВ ЈАС ..... ама не оди тоа така, во првата сезона успеав да ја внесам репрезентацијата на големо натпреварување, потоа во вториот мандат не успеав, а во третиот се случуваа нелогичности во дуелите со Латвија со играв со истата тактика како и Унгарците, ама не ни успеа ..... тогаш прочитав дека не сме знаеле да водиме репрезентација, па за овај циклус кога се пријавив за селектор гласот го дадов токму за сегашниот селектор со желба да видам дали ќе ми ја затни муцката и ќе си ги добие утакмиците. За жал неможи и тоа е тоа !!!

Posted on 2013-04-17 20:17:23   
Trpeski
Posts: 27
И од мене доби глас за да бидеш селектор, јас не те критикував тебе ниту еднаш, кога го правев тоа критиките ги упатив кон martinbt. А што треба да значи ова ,,тоа е тоа'', откажување??? Јас не мислам така, нема предавање, ќе успееме ама сите заедно, на тој начин што го напишав во претходниот одговор!!! Не дека сум задоволен од сегашниот селектор, т.е админот ама залудно е да се критикува. Самите го избравме, а и прави онака како што смета дека е нај правилно. Не греши ни он, не грешеше ни ти додека беше, игравте одлично, со одлилни формации и тактики за разлика од martinbt. Сега останува само да градиме МЛАДИ МАКЕДОНСКИ ТАЛЕНТИ, тие ни се нај потребни!!!
Forum index >> Makedonija >> МК Репрезентација - Сезона 10 Goto page : 1, 2